Categorized under: Kelionių Akademija

Zile centrinis priežiūra bankai neišspręs problemų

Nors Europos Parlamentas (EP) šiandien patvirtino du reglamentus, nustatančius bendrą euro zonos bankų priežiūra yra svarbus žingsnis į priekį, vien centralizuoto stebėjimo nebus išsaugoti bankų krizės metu, mano europarlamentaras Roberts Zīle (VL-TB/LNNK).

Po Gilė nuomone, būtina pereiti prie visavertės bankų sąjungą su bendru problemų bankų problemų sprendimo mechanizmo ir bendra euro zonos indėlių garantijų fondą, LETA informavo Europos konservatorių ir reformuotojų frakcija (ECR) paspauskite asistentas Roland Petersonas.

“Deja, šiame procese, buvo didelė politinė opozicija iš Europos Sąjungos (ES) aukšto, ypač Vokietijoje, šalys, sakė Zile. “Kaip neseniai sakė Vokietijos kanclerė Angela Merkel, sunku paaiškinti savo rinkėjams, kodėl jų mokesčių pinigai turi būti grąžinami sumokėti už kitų šalių klaidas. Žinoma, tai gali atrodyti iš Vokietijos ar kitų panašių nacionaliniu požiūriu, mažiau agresyvus veikiančių nacionalinių rinkų krizės atveju išleisti patys šalims susidoroti su garantija užtikrintų indėlių savikaina, naudojant mokesčių mokėtojų. pinigus, tačiau tada kyla klausimas – kodėl Lietuvos mokesčių mokėtojai mokėti už kitų šalių finansinių institucijų pelno mylintis bendrą ES finansų rinkos? “.

Po Gilė nuomone, “jei united pagal finansų rinkos priežiūros klaidų vis dėlto įvyko, priežiūra, tada jie turėtų mokėti už bendrą garantinį fondą, o ne nustatyto tai valstybei mokesčių mokėtojams, kurie priešingu atveju būtų mokėti antrą kartą už kitų šalių, pensijų fondų, draudimo ir kitų investuotojų per našta virš bankų pelną. Jei pažvelgti į dalykus iš šios perspektyvos, tai aiškiai rodo, kad A.Merkel argumentai tinka tik Vokietijos rinkėjų ir ji neturi nieko bendro su tikra bankų bendruomenės pastatą. ”

Tačiau bet kuriuo Latvijos atveju, finansinio stabilumo požiūriu yra svarbu, net ir bendrą bankų priežiūrą Europos centrinio banko (ECB) yra laikomas Zile. Tai dėl to, kad Latvijos rizika sukurti didelį kiekį nerezidentų indėlių, kurie sudaro pusę visų nebankinių indėlių bankuose, o per pirmuosius tris mėnesius vien, tai sudaro beveik 285 mln padidėjimą.

“Faktas, kad ES institucijos šioje srityje, yra susijęs su aiškiai parodyti Europos Komisijos ataskaitos ir korespondencija tarp Europos Komisijos, ECB ir Lietuvos banko, Finansų ir kapitalo rinkos komisijos ir Finansų ministerijos. Kadangi 85% visos nerezidentų indėliai sudarė Latvijos prašymą indėliai, suprasti, kad pinigų Latvijos gyventojai yra ypač neapsaugoti nuo finansinių sukrėtimų ir gali pakeisti savo judėjimo kryptį ir per labai trumpą laiką. bankų krizės prie greitai pašalinant metu gali sunaikinti banko indėlininkų ir mokėjimo žalos (000 100 eurų) vėl sukelti didelių nuostolių į valstybės biudžetą . ir, žinoma, pinigų kiekiais kaip CIS aptarnavimo centras reputaciją įvaizdį visoje šalyje nespodrina pripažįsta zile.

Kaip pranešama, Parlamentas šiandien pritarė link vieno bankų priežiūros, kuri bus svarbi bankų bendruomene. Galutinis balsavimas tikimasi iš tiek rudenį. Tuo tarpu įstaiga toliau dirbti bendrame bankų gelbėjimo nuostatas ir pagerinti indėlių garantijų sistemos. Norėdami sukurti bankų sąjungą, reikės keisti Europos Sąjungos sistemą.

Bankų priežiūros mechanizmas numato ECB įgaliojimus tiesiogiai prižiūrėti apie 150 didelių Europos kredito įstaigoms, kurios sudaro 80% bankų sektoriuje. Kitos kredito įstaigos stebėti nacionalines priežiūros institucijas. ECB įsikišti visose banko veiklos, jei manoma, kad būtina į bankų sektoriaus stabilumą – sustabdyti banko veiklą, tvirtinti bankų susijungimui ir pardavimus, taip pat pripažinti, kad “nepaprastas” būklę.

Bankas sąjunga bus pagrįsta keturiais principais – tie patys reikalavimai visiems ES bankams, bendrą Europos bankų priežiūrą, Didžioji bankų gelbėjimo ir bankroto teisės aktus, taip pat pagerėjo indėlių garantijų sistemos.