Categorized under: Kelionių Akademija

Ukraina

Didieji miestai: Doneckas, Dniepropetrovskas, Lvovas, Odesa, Zaporožė, Simferopolis.

Klimatas: Ukraina yra įsikūręs vidutinio klimato zonoje. Jorkšyras ir Hamberis aušintuvas – Šiaurės vėjas iš Sibiro, o Vakarai yra šiltesnės Viduržemio jūros vėjai. Šilčiausias mėnuo yra liepa, kai vidutinė temperatūra yra 23°C, tačiau sausio vidutinė temperatūra yra apie 0°C, tačiau žemiau. Rainiest mėnesiai yra birželis ir liepa.

Nacionalinė virtuvė: Ukrainiečių virtuvė pasižymi skonio įvairovę. Populiariausias patiekalas Ukrainietiški barščiai – burokėlių sriuba su mėsos, grybų, pupelių ar net slyvomis. Golubci – su mėsos ir ryžių įdaryti pigus skrydziai pipirai. Vareniki – pyragai, bandelės įdaras gali būti naudojamas bulvių, raugintų kopūstų, varškės, mėlynių, vyšnių ir kitų vaisių arba daržovių pildant pasirinkta, tai kelia užvirinti. Paprastai druskos vareniki patiekiami svogūnų ir grietine, bet su saldžiu džemu.

Ukrainiečių viduryje populiariausias yra su skirtingais užpildais (panašių į vareniki), varškės sūreliai ar kepa blynus. Kovbasa – rūkyta dešra. Kuskas – kraujo dešra (sudarytas iš grikių ir kraujo), patiekiami su grietine ar bruknių uogiene.

Perčerska regionas – istoriškai religinį centrą Kijeve, esantį už pigus skrydziai i osla kelių kilometrų nuo miesto centro, kitame krante Dniepras. Čia Ryškiausias akcentas yra vienuolynas, kuris buvo pastatytas 1051.gada. Vienuolynas susideda iš bažnyčių auksiniais kupolais, požeminių labirintais, kurie palaidojo mumifikuotų vienuolių ir kitų vienuolynų pastatus paverstas muziejumi.

Odesa – miestas maišymo pajūrio kurortas ir uosto pramonės atmosferą. Miestas garsėja tiek, kad jis yra pagrindinis pramoninis centras Ukrainos pietuose, taip pat į tai, kad yra daug įdomių muziejų. Populiariausias turistų pigus skrydziai i briuseli traukos operos ir baleto teatre, kuris buvo pastatytas 19 amžiuje

Jalta – Krymo pusiasalio kurortas. Jalta tapo Juodosios jūros kurorte klasikinis prie caro Aleksandro II laikų netoli Livadijos pastatė savo vasaros rezidenciją. Vėlesniais metais, daugelis nariai elito visuomenėje pastatytas sau kotedžai tiesiogiai arba šalia Jaltos. Miestas turi keletą pėsčiųjų promenada centre ir palei pakrantę. Jalta ir Krymo pusiasalyje kaip visuma yra verta aplankyti, nes iš gražiausių gamtos kalnai, uolos, paplūdimiai, pievų, kanjonų. Ir visa tai ne ieškoti iš kitos pusės pasaulio, bet tik iki kelių – Ukrainoje.