Categorized under: Kelionių Akademija

Turistai dažnai skundžiasi dėl atostogų Egipte ir oro linijų

Dauguma pretenzijų Rusijos turistų gavo per 11 mėnesius nuo metų kelionių agentūrų tinklų, krito ant Egipto, Interfax agentūra teisės skyriaus vedėja Persona Grata Georgijus Mochov trečiadienis.

Pasak jo, 46% visų pretenzijų Rusijos turistų nuo sausio pradžios iki 2007 metų lapkričio pabaigoje buvo Egipte, 34% – dėl Turkijos, likę 20% – visoms kitoms šalims. Jis pažymėjo, kad pretenzijų į viso parduota 2,2 asmenims kursą kelionių turų skaičius yra 1%.

UAB Absoliutus pretenzijų didėja, tačiau susieti jį į blogėjančią paslaugų kokybės operatoriai ir turizmo agentūrų negali – sako G.Mohov -.. nes dauguma teiginių, susijusių su oro vežėjų darbui

Pasak jo, didelė dalis prašymų dėl pigus lektuvu bilietai i airija Egipto ir Turkijos dėl daugiau dėl to, kad ji yra labiausiai masyvi išeiti kryptis rusai.

UAB srautas į šių šalių kasmet auga Be to Egiptas gauna Rusijos turistus ištisus metus, o Turkija – vos septynis mėnesius per metus, – sakė Mochov.

Tuo pačiu metu, atsižvelgiant į kelionių organizatorių, kurie vadovavo šaltinį, pretenzijų į visų užsakymų skaičius sudarė turus 11 šių metų mėnesių, 0,66%. Pernai šis skaičius buvo beveik dvigubai mažesnis – 0,34%.

UAB šešiose iš dešimties punktų sudarė rudens sezoną ir vaidino Egipto vaidmenį perviršio, – sakė G.Mohov.

Kaip ekspertas teigė, pretenzijų pirmaujančių turizmo pigus lektuvu bilietai i ispanija nepasitenkinimą skrydžio vėlavimo ir atitinkamai sumažėtų laisvalaikiu (60%) ir pakeitimo viešbučio ant kito (20%) struktūra.

UAB Be pretenzijų, susijusių su kelionės atšaukimą dėl ligos turistine viza neigimas, klaidų valdymo įmonių projektavimo, force majeure pasirinkta kryptimi (14%) daug, – sakė G.Mohov – Dar 5% pretenzijų, kurias sukelia neišsami ar netiksli informacija apie viešbutį ir susijusių paslaugų ar prastos kokybės paslaugų neatitikimas.

Apskritai teisinės agentūros vadovas pažymėjo, kad bendra teisinė raštingumas vartotojams gerokai padidėjo. Mūsų turistai pradėjo suprasti, kad yra sprendimas, ir tai gali būti priemonė, siekiant apsaugoti teises, – sakė G.Mohov.

Pasak jo, teismai lektuvu bilietai i egipta ir toliau laikytis vartotojų apsaugos ir kelionių operatorių pozicijas dažnai sunku apginti savo interesus. Tuo tarpu iš užsakovo reikalavimus suma teisme kartą sumažino, todėl turistai vis dažniau susitaria dėl ikiteisminio ginčų jų reikalavimų.

UAB Be ikiteisminį tvarkai ar kelionių operatoriai siūlo pakankamą kompensaciją už materialinius nuostolius keliautojo ar turisto teikti priimtinus variantus alternatyvias paslaugas, – sakė agentūros pašnekovas.

Pasak jo, vartotojų ginčus, kurie veda teisėjus, trunkantis ne mažesnį kaip vienerių metų vidurkį procesas. Toks ilgas laikas iš to, kad pasitenkinimą ar atsisakius šio ieškinio teisėjas galėjo išgirsti ieškovui, kelionių agentūra, kelionių organizatorius, aviabilietai ir kitų ginčo šalims.

UAB atlyginti žalą ne teismo virsta turistų greičiau ir pigiau, – sakė G.Mohov.