Categorized under: Kelionių Akademija

Rugpjūtis bankų indėlių lėšų Lietuvos banke, tačiau skolinimo lėtai

Su bankų indėlių lėšų pagal Lietuvos banko auga ir dabar šis skaičius yra daugiau nei 600 milijonų eurų, pirmadienį informavo žurnalistus Lietuvos banko Ilmārs Rimšēvičs.

Jis pažymėjo, kad bankų indėlių lėšų centriniam bankui auga, nepaisant to, kad centrinis bankas pagrindinio šių indėlių pelningumas neviršija 0,075% lygį.

Duomenys skolinimo plėtrą šalyje rodo, kad bankai dabar suvaržytas. Iš viso banko paskolų portfelio ir toliau mažėja, o nuosmukio tempas pastaraisiais mėnesiais, netgi padidėjo. Didžiąja dalimi įtakojo įvairių vienkartinis perklasifikavimo kreditu susijusiems įvykiams, paaiškino Rimšēvičs. Tačiau, be šių vienkartinių veiksnių, Teismas nustato, kad Latvijos kredito dabar gana lėtai.

Viso bankų paskolų vidaus nefinansinėms institucijoms, suteiktų rugpjūčio kreditų buvo 6,7% mažesnis nei prieš metus, tačiau paskolų apimtis namų ūkiams – apie 7,8% mažesnis.

Ši situacija tęsiasi, bendra paskolų palūkanų normos taptų teigiamas 2015 m pradžioje anksčiau prognozavo Lietuvos Prezidentu bankas.