Categorized under: Kelionių Akademija

PVD: prekybos centrai bendradarbiauja su arklio mėsos skandalo dalyvauja įmonių

Didžiausi Lietuvos prekybos tinklai negavo vadinamųjų arklieną užsiimančias įmones skandalo “Comigel” ir “rasti” produktus ir bendradarbiavimą su šiomis įmonėmis, portalas “Delfi” informavo Maisto ir veterinarijos tarnybos (MVT). Skandalas sprogo visoje visoje Europoje dėl nacionalinių institucijų, atrado, kad ši bendrovė pagamintų maisto produktų jautiena pakeisti arklienos ir įtariama veterinarinių vaistų likučių mėsoje.

Šiuo metu Europos Komisija (EK) įvertinti galimybę užduoti visą ES valstybėms narėms, atlikus DNR tyrimą patikrinti jautienos produktų, kuriuose nėra arklių mėsa. Nors EB vis dar sprendžiant dėl ​​privalomo elgesio laboratorinių tyrimų Valstijos, MVT inspektoriai jau vis daugiau dėmesio kreipia į mėsos ir mėsos produktų, atsekamumo, ženklinimo ir kartu pateikiamų dokumentų, įskaitant nurodytą informaciją.

Jei toks sprendimas priimamas EB, PVD, kai reikia įvertinti, kurie maisto grandinės ir koks maistas bus paimti mėginius laboratoriniam tyrimui. Tiesa, problema dabar lieka faktu, kad institucija neturi tokių neeilinių patikrinimų lėšų, todėl jie ketina reikalauti iš vyriausybės.

Vadinamasis arklių mėsa skandalas jau palietė maisto tiekimą Jungtinėje Karalystėje, Prancūzijoje, Švedijoje, Airijoje ir Rumunijoje, tačiau ji gali turėti įtakos produktų pasiskirstymą 11 šalyse.

Prancūzija ar tarptautinės maisto pramonės įmonių “rasti” ir “Comigel” žinojo apie arklienos jų produktų tyrimas. Švedijos maisto pramonės milžinas “rasti” penktadienį atšaukė savo paruoštus patiekalus iš Švedijos ir Prancūzijos, po to, kai buvo nustatyta, kad JK prekiaujama “Findus” jautiena lazanija yra iki 100% arklių mėsa. Bendrovė teigia, kad tai suklaidino mėsos tiekėjas iš Rumunijos.