Categorized under: Finansai

Prasideda “Metalurgs” bankrotas

Liepoja teismas šiandien pradėjo neramus kompanija “Metalurgs” bankrotą, teisėja informavo asistentas Inta batus.

Teismas nusprendė nutraukti bendrovės teisinės apsaugos procesą (TAP), ir pradėjo bankroto procesą administratoriui įvesti dabartinį “Metalurgs” TAP administratorius Harald Velmers.

Kaip pranešta anksčiau, lapkričio 4, Velmers pagal Liepojos “Metalurgs” bankroto teismas. Po bankroto “Metalurgs” bankroto administratoriaus, kurio darbas bus paruošti verslą pardavimui per šešis mėnesius nuo teismo visiškai perkelti Velmers priežiūros deklaracijoje.

Skelbė “Metalurgs” nemokumo, viskas atsakomybė teks administratorius Harald Velmers savo sąžinės ir priklausys nuo to, ar įmonė bus atkurti operacija, ar ji bus parduota laužo, akcininko Kirovo Lipman nurodyta.

Lipman pažymi, kad ji yra pasirengusi bendradarbiauti su Velmers ir dalyvauti procese, kuriuo siekiama atkurti “Metalurgs” operaciją ir grąžinti savo darbuotojų neteko darbo. “Mano didžiausias noras yra matyti, kad H.Velmers bankroto procesas apima konstruktyvų ir pragmatišką požiūrį išlaidas atstatyti gamyklą” apsauga pabrėžė žiniasklaidos Lipman.

Po bankroto padavimo teismo Velmers sakė, kad “metalurgs” bankroto atvers naujas galimybes tiek bendrovei ir ilguoju laikotarpiu daugeliui žmonių.

“Žinoma, įmonės pasirengimas pardavimo nebus lengvas procesas. Kadangi ji taip pat buvo darbuotojai turės susidurti su tam tikrais sunkumais, nes bankroto bylos bus atidžiai vertinami, kiek darbuotojai galės likti versle padaryti” Metalurgs “techninės priežiūros laikotarpis iki investuotojų atvykimo. Mano tikslas bus rasti Pirkėjas, kuris nori atkurti gamybą ir įmonės plėtrą. Taigi, aš darysiu viską, įvesti naujų ir esamų investuotojų metalurgs “darbuotojai galės grįžti į bendrovės” sakė Velmers.

Kaip pranešama, “metalurgs” į finansinių sunkumų dėl ir sustojo gamyba. Iždo liepą iš valstybės biudžeto skiriamas “Metalurgs”, o ne visų Italijos skolos gamyklų į banko “UniCredit”, – € 67.465.056, arba 47.414.711 litų. Prieš tai, balandžio Italijos banko Iždo atliktas gamyklos valstybės garantuotos paskolos dalies įmoka 6.128.456 € (4.307.103 LVL).

“Metalurgs” akcininkai spalio 30 nusprendė padidinti bendrovės įstatinį kapitalą 100 mln, kaip buvo planuota iš anksto. Akcininkų susirinkimas atstovavo 15.884.205 akcijas iš 16.981.033 akcijų arba 94% nuo bendro akcijų skaičiaus. Didinti įstatinį kapitalą buvo užblokuotas, nes balsas buvo vietoj 74,9% 75% nereikia. Bendrovės įstatinis kapitalas yra 16.981.033 latų, tačiau akcininkų susirinkimas buvo nuspręsti, kad “Metalurgs” įstatinis kapitalas yra 116 981 033 latų.

“Metalurgs” viešai paragino vyresniųjų pareigūnų valdymo su prašymu pasinaudoti dėl bendrovės skolų valstybės valdomų įmonių ir turi 78.800.000 viso, konvertavimo į akcijas. Įmonė siūlo pasinaudoti Finansų ministerijos 51.900.000 litų UAB “Parex banka” “kredito 12,4 milijonus latų ir” Latvenergo “kredito 14.5 milijonai litų kreditą. Finansų ministerija (FM), atmetė šį pasiūlymą, nes neįmanoma. FM vadinamas “Liepāja metalistų darbą bendrovės kreditoriais ir pateikti nuoseklios JPP planą, o ne viešais pareiškimais žiniasklaidoje.

Bankrotas nereiškia, kad įmonė negali būti atnaujintas. Įmonė gali tęsti veiklą pagal kitų akcininkų gaires, dėl bendrovės turto pirkimo, prideda FM.