Categorized under: Kelionių Akademija

Naujų Septyni Pasaulio stebuklai

Sausio mėn 1-oji tarptautinė žiuri, kuriai vadovauja buvusi UNESCO generalinio direktoriaus, profesoriaus Federico majoras, 77 vietų gavo daugiausia balsų atrinko 21 kandidatų, kurie šiuo metu dalyvaujančius galutinį balsavimą. Tarp jų buvo ne tik istorijos ir kultūros paminklų (Machu Picchu, Romos Koliziejaus, Didžioji kinų siena) senovę, bet ir puikus laikas vėliau architektai ir statybininkai pasiekimai: Sydney Opera House, Laisvės statula Niujorke ir Eifelio bokštas. Finalistų dalyvavo Didžiosios Britanijos, JAV ir pirmaujančių Japonijos architektų vertinimo. Oficialus septynis modernius stebuklai skelbimas ceremonija vyks simbolinę dieną – 7 Lie 2007 (07 07d 07d) ir bus tiesiogiai transliuojamas iš pagrindinių televizijos naujienų kanalų. Pasaulio gyventojų vis dar metais balsuoti už naujų septynių pasaulio stebuklų svetainės: www.n7w.com/voting2f.php

Yra taip pat tarptautinių balsavimo telefono numerius ir rasti visus kandidatus. Interneto balsavimas yra nemokamas, tačiau ragina naudoti pajamas iš pasaulio kultūros paveldo išsaugojimo darbą.

Taj Mahal mauzoliejus

Šį kartą šiek tiek daugiau apie vieną iš septynių stebuklų kandidatų – musulmonų mauzoliejus Taj Mahal Agra Indija. Taj Mahal savo žmonai Mumtaz persų valdovas Džahāns pastatytas 1630-1653 metais. Persų Taj reiškia karūną, bet Mahal – rūmus.

Tai architektūrinis kompleksas bankams Džamnas užima 17,4 ha. Jis buvo pastatytas ant marmurinio pjedestalo ribojama keturių minaretų skaidres – jie padarė vos juntamas nuolydis į išorę niokojančių žemės drebėjimai per neuzgāztos mauzoliejus viršuje pagrindinio pastato. Statybos darbai, dėl kurių buvo vyriausiasis architektas Iza Shiraz, dalyvavo geriausių skulptorių, kaligrafas ir mozaikos meistrai iš Turkijos, Sirijos, Persijos, Buchara ir Pietų Indijoje, taip pat 20 tūkstančių darbuotojų iš Šiaurės Indijos. Medžiagos pristatomos daugiau nei tūkstantis drambliai. Kiekvienas fasadas papuoštas su didžiule arka su kaligrafijos raštai iš Korano, sodrus augalų, gėlių ir geometrinių ornamentų, inkrustuotą mozaika, kuri naudojama 28 rūšių brangakmenių ir pusbrangių akmenų. Taj Mahal yra apsupta devynių hektarų keturgubas aštuonkampis sodas su baseinu, mauzoliejus ypač graži pilnatis atsispindėjo naktį. Legenda byloja, kad karalius Džahāns priešais upės krante norėjo sukurti dar vieną Taj Mahal juodos marmuro, kad būtų jo paties kripta. Archeologiniai kasinėjimai ten rado senas pastatas pamatas išlieka. Bet Džahānam neįvykdė savo svajonę. Gyvenimo savo sūnus pabaigoje nuvertė sostą ir įkalintas Agra tvirtovė šalia Taj Mahal Džamnas pasroviui.

Dėl Taj Mahal grožis yra geriausia mėgautis saulėlydžio ir saulėtekio, kai mauzoliejus fasadas tamsesniame rožinė, šviesiai geltonos ir oranžinės atspalviai, melsva migla Aušros fone atgavo subtiliai kreminės baltos spalvos. Pietūs apakinti saulės spinduliai pastato sienos ir kupolai tampa ryškiai baltos ir turistai dažnai nuvilia. Padengti Taj Mahal grožio ir subtilumo galimybes visapusiškai naudotis visomis atspalvį ir šviesos spektaklį, rekomenduojama aplankyti kelias dienas iš eilės paminklą skirtingu laiku. Įėjimas į kompleksą yra už tam tikrą mokestį svetainė, bet kita pusė pastato Džamnas galite žiūrėti nemokamai. Taj Mahal apsilankymas neturėtų būti atidėliojamas, nes mokslininkai yra susirūpinę dėl mauzoliejų likimą. Džamnas ebbing upės, Tadž Mahalas gali trupėti, kaip senovės statytojai suformavo jį kaip gamtoje yra, vienviečiai ir nedalomas elementus.