Categorized under: Kelionių Akademija

Lietuvos bankas nubausti eurą į apyvartą iki sausio 1 d

Lietuvos bankas (LB) prekybininkams, kurie tiekiami euras bus išduotas Lietuvos pareigūno iki įstojimo į euro zoną bus taikomos sankcijos žurnalistams pirmadienį sakė centrinio banko iždo ir pinigų operacijų vadovas Johnas žydėti.

Jis informavo, kad LB operatoriai iki oficialaus euro įvedimo bus išduodami toms, eurų monetų ir banknotai buvo išleisti į apyvartą bus taikomos baudos sumą, bet ne mažiau kaip 10% viso bendrovės išduotą sumą.

“Mes išduosime euro pradinių rinkinių komercinių institucijų, o tai savo ruožtu suteiks juos savo klientams. Mes taip pat išbandyti eurų sandėliavimo patalpas nuo sausio 1 d, Lietuvos prie euro nėra teisėta ir mes neturime teisės cirkuliuoti. Sankcijos už pažeidimus bus sunkus, nes mes tai yra labai griežti reikalavimai dėl Europos centrinio banko, “Bloom pasakyta.

Jis pažymėjo, kad nuo lapkričio LB eurų monetų rinkinių pradėti laivybos verslo sritis, o daugiau klientų – nuo gruodžio 10 d. LB Pinigai ir pinigų operacijų vadovas paragino abi komercines įstaigas ir pirkliai iš anksto nustatyti reikiamą kiekį valiutos, taip pat planuoti savo gabenimą ir laikymą.

Bloom sako, kad komercinės įstaigos, kurių LB sutarčių iš anksto pristatytų eurų rinkinys bus uždarytos iki spalio 15 d. Jis pripažino, kad nėra sutartis buvo sudaryta, o prognozuoti didelį banko veiklą artimiausioje ateityje.

Latvija turės įsivesti eurą 2014 metais.