Categorized under: Kelionių Akademija

Kroatija

Geografinė padėtis: Kroatija yra beveik pačiame Europos centre, į vakarus 1777 km skalauja Adrijos jūros pakrantėje, ir palei salos pakrantė 5835 km. Valstybei priklauso 1185 salų, iš kurių 67 yra gyvenamos, iš kurių didžiausia yra Krk ir kres sala. Šalis ribojasi su Slovėnija, Vengrija, Bosnija ir Hercegovina, Serbija ir Juodkalnija. dydį Kroatijos miestas: Rijeka, Splitas, Osijek, Zadar, Pula, Dubrovnikas Klimatas: Kroatijos klimatas dažniausiai yra vidutinio sunkumo ir žemyninių salų, daugiausia kalnuotas klimatas, bet kai palei Adrijos vietose Jūros pakrantės Viduržemio jūros klimatas su daugeliu saulėtų dienų, sausas ir karštas vasaras. Vidutinė sausio temperatūra yra 1°C – 3°C, bet augusta22°C – 26°C temperatūroje Vidutinė temperatūra pajūrio sausis 5 ºC – 10 ºC, bet augusta26°C-30°C temperatūroje Jūros vandens pigus skrydziai i dublina temperatūra svyruoja nuo 12°C žiemą iki 25°C vasarą.

Kroatija, paminklai

Tikrai turėtų pažvelgti į Kroatijos sostinę Zagrebą.

Pažymėtina istorinė dalis senamiesčio Gradec – pirkliai ir amatininkai stovyklavietės ir Kaptol – Kroatija dvasinis centras vis tiek turėtų pažvelgti į Marijos katedra. Pažymėtina taip pat yra antras pagal dydį šalies miestas, Split, Dalmatia, ir tai yra Adrijos jūros pakrantėje didžiausias miestas. Dubrovnikas galima žiūrėti aukštos sienos apsuptas viduramžių senamiestį, Mičeta fortas – miesto simbolis laisvės, Rektoriaus rūmų ir 17 – 18 sakralinių pastatų, Roland stulpelis Onofrio fontanas, laikrodžio bokštas, Pranciškonų vienuolynas. Zadaras yra didžiausia Ziemeļdalmacijas uostamiestis galite peržvelgti senovės Romos griuvėsiai pastatų, bažnyčių, senamiesčio, gatves iškloti marmuru, valtis gali eiti išilgai jūros pigus skrydziai pakrantės ir salų važiuoti. Pula yra didžiausias miestas Istrijos pusiasalyje ir garsėja romėnų amfiteatras, tvirtovė, triumfo arkos, Augusto ir Dianos šventyklos. Rovinj yra pakrantės miestas, pastatytas Venecijos stiliaus, verta Sat peržiūrai. Eifremijas bažnyčia ir varpinė, kuri yra 60 metrų aukščio ir yra didžiausias Istrijos pusiasalyje, senamiestis su siauromis akmenimis gatvelės, uostas, Grisijas gatvės, kuri vienija menininkus. Čia galite įsigyti suvenyrų iš nesuvokiamų gelmių į jūrą, siuvinėjimo ir kitų įvairių Rijeka yra didžiausia Kroatijos komercosta galite peržiūrėti Trsat pilies bokštą mieste ir senamiestis. Trogiras yra miestas, kuris yra žinomas kaip meno muziejų ir mažuose miesteliuose brangakmenis, miestelis galite peržvelgti viduramžių architektūros, miesto šiaurėje pigus skrydziai i barselona vartai, kuri buvo pastatyta renesanso stiliumi.

Kroatija nacionalinė virtuvė

Nuo šalto užkandžiai yra populiarūs Likas sūris, avių sūris, saliamis su paprikų skonio taip pat žinomas kaip “Kulen” česnakai dešros ir šviežią sūrį su grietine. Iš pagrindinių patiekalų, daugiausia salų ir pakrančių regionų Istrijos pusiasalyje siūlomi žuvies ir kitų jūros gėrybių, tačiau mėsos patiekalų yra mėgstamiausia aviena. Savo ruožtu, žemynas yra daugiau konkurso mėsos patiekalai – kalakutiena su specialiu makaronai, kepta ėriena ir virti ir kepti makaronai su sūriu – “Squirt”. Dėl gėrimų geriausiai žinomi raudonųjų vynų – “teran”, “Merlot”, “Cabernet” ir kt žemyne ​​yra žinomi spiritiniai gėrimai – slyvų ir vynuogių brendžiai ir desertas siūlomi, yra vyšnių likeris. Opatija vienas iš labiausiai prabangūs kurortų šalyje su 12 km ilgio promenada.