Categorized under: Finansai

Europoje “Closer Ukraina – ekonominė nauda Rusijai, mano Carlas Bildtas

Švedijos užsienio reikalų ministras Carlas Bildtas mano, Ukraina su Europos Sąjunga (ES) ir asociacija pasirašė prekybos sutartį, jis atneš ekonominę naudą Rusijai.

“Čia (Rytų partnerystės aukščiausiojo lygio susitikimo) yra akivaizdi. Ir ES susitarimas su Ukraina būtų naudinga Rusijai. Augantis Gerovė Ukraina taip pat būtų naudingas Rusijai” Bildtas sakė ketvirtadienį.

Ketvirtadienį vakare Bildtas savo socialinio tinklo “Twitter” paskyrą rašė, kad nelolo tikėtis iš Ukrainos Viktoras Janukovyčius sutartis parašo teigiamą požiūrį pirmininką, tačiau negali visiškai nežinote, ką rezultatas bus.

Prieš ketvirtadienio ES lyderių ir Janukovičius susitikimų, Lietuvos Prezidentas sakė Gribuskaite kad derybos dėl sutarties pasirašymo būtų svyruos vėlumos.

Tuo tarpu Kijeve pats keletą dienų tęsti plataus banga demonstracijas, kuriuose piliečiai reikalauja Ukrainos valdžios institucijas pasirašyti asociacijos susitarimą su ES.

Nuotraukų Europoje remti Ukrainos kasdien demonstracijas:
Kaip pranešama, ketvirtadienis, 28. Lapkritis prasideda dviejų dienų Vilnių, Europos Sąjunga (ES) Rytų partnerystės aukščiausiojo lygio susitikimo, kuriame bus įvertinti iš šešių posovietinių šalių tempas turi pietuvojošās integraciją į ES.

Vienas iš aktualiausių klausimų viršūnių susitikime yra Ukrainos parlamento sprendimas neatitinka ES reikalavimų, neturi išleisti iš kalėjimo ekspremjeri ir opozicijos lyderės Julijos Tymošenko. Šis reikalavimas buvo svarbus ES ir Ukrainos aukščiausiojo lygio susitikime pasirašyti Asociacijos ir prekybos susitarimus.