Categorized under: Finansai

Cirkuliacinis naujoviškų sidabrinė moneta “365″

Lietuvos bankas ketvirtadienį, lapkričio 14 išleido sidabrinę proginę monetą “365″, kuri suteikia intelektinės ir fizinės gydymo metu ir pakeisti temą. Ši moneta yra padaryti simbolinis taškas atnaujintą latas laiko segmentą, informavo centrinis bankas.

Monetos dailininkas Paulis Liepa, mėtų ištiko Nyderlandus Koninklijke Nederlandse Munt “. Savybės ratą, simbolizuojantį 360 + 5 laipsnių, įskaitant laiko atskaitos taško.

Nukaldinta sunkaus koduojami frakcinės RĒBUSS keturių pagrindinių veikėjų Rūšiuoti: sezonus, Pagrindiniai taškai, ketvirčiais. Iš apskritimų išdėstyti ratu simbolizuojančią vieną sekundę, minutę, valandą, dieną, mėnesį ir metus centre portretas. Atvirkštinio blizgantis sektorius diagramoje menininko apskritimo tampa lato simbolis.

Moneta “365″ yra teisėta mokėjimo priemonė Lietuvos Respublikoje. Monetų tiražas 5000 egz. Jo kaina bus kasoje Lietuvos banko 22,31 latų.

Kiekvienais metais, euro zonos šalis gali praleisti dvi specialias 2 eurų monetų (kuri pakeis specialias 1-lat monetų apyvartoje), skirtus nacionalinės, Europos ar pasaulinės reikšmės įvykių. Be to, visi euro zonos šalys kartu gali praleisti dar 2 eurų monetų bendrosios Europos Sąjungos šalyje tema. Specialūs apyvartinės monetos turi tas pačias funkcijas ir pusė, kaip ir įprastų 2 eurų apyvartinių monetų. Tačiau pusė nacionalinės pusės dizainas yra proginis.

Specialios konstrukcijos eurų monetos yra teisėta mokėjimo priemonė visoje euro zonoje – gali būti naudojamas ir turi būti priimamos kaip ir bet kurią kitą eurų monetą.

Apie Lietuvos Specialios konstrukcijos eurų monetų išleidimo, scenos, ir kitų su Lietuvos banko monetų dizaino komisija spręs pabaigoje.

Taip pat bus tęsiamas Latvijos kolekcinės monetos (pakeisti LAT proginės monetos) Kalimo mūsų tipinių scenų žemę. Jie planuojama išleisti kiekvienais metais maždaug tuo pačiu numeriu (5-6 skirtingos monetos) kaip ir anksčiau. Rūšiavimas priklausys nuo vidaus ir tarptautinėje rinkoje paklausa.

Lietuvos bankas proginių monetų: