Categorized under: Be kategorijos

Atsarginių išėjimų durys turi būti suteikta galimybė atverti vaikui

Žinoma, geriau nepiesaukt nelaimingų atsitikimų ir spjaudė ant mūsų per kairį petį, bet didelė dalis taip pat tiesa, kad senas posakiu “Saugokitės sau, Dievas bus apsaugoti jus.” Struktūra gaisro yra viena iš svarbiausių sąlygų pastate leidžia, kad jaustumėtės saugūs ir apsaugoti. Priešingai, pastato priešgaisrinę saugą apima tokį svarbų parametrą kaip nepaprastosios padėties ar atsarginę produkcijos.

Žiniasklaida dažnai pranešė apie tai, kas atsitinka tais atvejais, kai žmonės Gausūs patalpos (prekybos centrai, koncertų salės, stotys aukštybinių biurų ir butų pastatai ir tt) nelaimingo atsitikimo – gaisras, terorizmo grėsmės žemės drebėjimas, potvynis, ir tt. Kas yra žmonių reakcija? Kuo greičiau išeiti iš pavojingų vietų. Ieškoma evakuavimo maršrutus. Na, jei jie yra lengvai prieinama, duris atvėrė ir kiekvienas gali palikti pastatą. Lietuvos tokia situacija, laimei, yra reta, bet tai nereiškia, kad mes galime jaustis saugiai, o ne patikrinti, kaip gerai apie avarinius išėjimus statybos veikimas. Praktika rodo, kad dažnai arba avarinio evakuavimo durys, jie nėra lengvai pasiekiamas, kaip evakuacijos kelias yra kitas struktūras, jie užrakinti, kad per juos pastato pabėgti nepageidaujamus asmenis. Iš nelaimės atvykimas bus per vėlu ieškoti rakto ar nugriauti perteklius “barikadų”.

Koks turėtų būti avarinis išėjimas ir kaip ji turi veikti įsteigta Lietuvos statybos Standartinė LBN 201-07 “Statybos ugnies”, įsigaliojusį nuo 2008 m kovo 1 d. Tai taip pat reikalauja, kad durys turi būti įrengtas su greitai rankiniu arba elektroniniu atidarymo sistema. Priešingai, nuo 2003 visos ES šalys yra galiojantys Europos standartai raktu gamyba. Ši taisyklė pagrindiniai reikalavimai yra šie:

- Siekiant užtikrinti saugų ir efektyvų žmonėms galimybę pabėgti;
- Escape durys atviros iš vidaus be rakto ar kitomis priemonėmis;
- Visi avarinis išeiti durys turi būti atidaryti iš vidaus tik su vienu rankiniu judėjimo – lengvai ir 1 sekundę, taip, kad jie gali būti atidarytas net mažas vaikas;
- Garantija apsaugos nuo įsibrovimo iš išorės – durys iš išorės yra uždarytos;
- Užkirsti kelią nesankcionuotai atidaryti duris iš vidaus.

Labai svarbu, kad saugos sistemoms, kurios teikia LT 1125 reikalavimus, gali būti įdiegta net ir tais atvejais, kurie atitinka normos EN 179 nurodyta, bet ne atvirkščiai. Kai šių dviejų taisyklių turi būti laikomasi yra “kliūtimi” daugelyje pastatų, kur avarinis išėjimas, žinoma, pastatytų, tačiau jų realus veikimas yra pažeista.

Sprendimas vienas – Atsarginių išėjimų durys turi būti įrengtos mechaninės arba elektroninius prietaisus, kurie suteikia visiškai veikiančią duris. Vienas iš tokių įrenginių yra vadinamasis “vieno judesio” (São) Durininkas pasiūlė bendrovė GFS-Technik.Užrakinta naudojimo padėtyje, V. užraktas apsaugo durų rankena. Durys, jei reikia, gali būti atidarytas su vienu rankos judesiu – stumianćia rankena. Paspaudus ant rankenos, SC vietų ir slysta, atleidus rankena judesio kelią. Tuo pačiu metu išgirsite garsiai signalą. Signalas gali būti nutraukta tik su raktų pagalba ir užrakinti rankena gali būti dedama į pradinę padėtį.

Rentabilus sprendimas yra GFS-Technik kasdien signalizacija su radijo signalus. Tai lengva sukurti prietaisą, skirtą atsarginę kopiją / avarinio išėjimo durų stebėjimo ir kontrolės. Kai atidarote duris, signalizacija suteikia garso ir optinio signalo, kuris yra pastatytas į prietaisą. Įgaliotas asmuo gali naudoti duris, jis bus atrakintas su raktu, todėl nepaleidžiant signalą.

Taip pat yra ir kiti sprendimai, kurie leidžia jums pasirinkti labiausiai tinka konkrečiam objektui ir tikslui. Raktas į visas duris Reikalinga įranga, įskaitant – spynos ir rankenos, laikantis pirmiau nurodytų taisyklių, vienintelis būdas avarinis išėjimas durų galės visiškai tarnauti paskirtį.